Zboží

Jak bojovat se zvětšenou prostatou přírodní cestou?

43

Předstojná žláza má za úkol zvyšovat výkonost mužských spermií. Je dokázáno, že mužům s přibývajícím věkem, také často přibývají problémy právě s tímto orgánem. Proto je zapotřebí, aby se muži udržovali v dobré fyzické kondici, nezanedbávali své zdraví, udržovali zdraví životní styl, nezapomínali na pravidelný přísun tekutin, ale pomoci si můžete i přírodní cestou. Je hned několik bylinek, u kterých je prokázáno, že pomohou chránit a předcházet tomuto choulostivému onemocnění.

hemeroidy
 
Přeslička rolní
Pokud vás trápí problémy s močením, není nic jednoduššího, než vyzkoušet tuto tolik dostupnou bylinu. Působí močopudně a dokáže regulovat správné prokrvení. Připravte si odvar z přesličky, kdy do vroucí vody přidáte jednu vrchovatou lžíci přesličky.
 
Účinná vrbovka
Tato vytrvalá rostlina z čeledi pupalkovitých se vyskytuje téměř po celé Evropě. Pokud byste jí chtěli hledat u nás, zavítejte do nížin a podhůří, ojediněle se může objevovat i v horských oblastech. Pokud vás trápí problémy s močením, doporučuje se právě čaj z vrbovky, kdy v klasickém čajovém šálku spaříte vrchovatou lžičku této rostliny horkou vodou, necháme luhovat přibližně 3 minuty, scedíme a můžeme pít. Ideální doba pro pití tohoto blahodárného nápoje je ráno před snídaní nebo pak těsně před večeří.

léky
 
Osvědčená kopřiva
Snad každý tuto bylinku moc dobře zná. Právě kopřiva dvoudomá totiž patří v České republice mezi nejvíce zastoupený druh. Ale věděli jste, že kopřiva má mnoho léčivých účinků? Nás však zajímá, právě její schopnost pomáhat se zvětšenou prostatou. Pro přípravu odvaru však nebudete potřebovat její žahavé listy, ale přímo kořen. Připravte si přibližně 20 g očištěného kořene, který louhujte ve vroucí vodě přibližně po dobu dvaceti minut, scedit a máte připravený léčivý čaj. Ideálně tento čaj popíjejte třikrát denně, nejlépe ještě teplý.