asd asdsa f
Zboží

LED halogeny a zářivky pro osvětlení průmyslových objektů

Každý rozumný podnikatel, který neponechává nic náhodě, si dobře propočítá úspory – kde může povolit, a kde naopak přitáhnout pomyslnou uzdu – šetřit. Tomuto procesu napomáhá i současný rozvoj LED technologií. Na trhu jsou dnes běžně k mání LED zářivky, LED halogeny, panely, světlomety jako náhrada za vysokotlaké výbojky. Současný trend poklesu cen v souvztažnosti se vzrůstajícím výkonem světel umožňuje až 80 procentní úsporu ve spotřebě elektřiny.
stará výrobna.jpg

Dalším důvodem, proč podniky masivně přechází na LED diodová světla, je jejich podání barev. Pro průmyslové objekty je optimální využívat studenější barvu chromatičnosti o teplotách kolem 5500 Kelvinů, která podporuje tvůrčí pracovní proces a bdělý stav – ten zvláště ocení pracovníci ve směnném provozu. Stávající výbojky totiž většinou vyzařují oranžově zbarvené spektrum bílého světla o teplotě chromatičnosti 2000 K, které více unavuje, a navozuje spíš v organismu stavy odpočinku a relaxace.

Jaká světla jsou vhodná pro průmyslové objekty

Jednoduché závěsné moduly pro vysoké stropy IP 44. Zavěšují se na lanka nebo řetězy s pomocí závěsných pružin. Vyrábí se z extrudovaných hliníkových slitin, které dobře odvádí teplo. Svítidla jsou odolná vůči působení prachových částic a hmyzu a jsou kryta pod běžnou prachotěsnou ochranou IP 44.
cesta v továrně.jpg

Závěsné moduly s krytím IP 65. Tato světla jsou konstruována pro speciální provozy, kde dochází k extrémnímu namáhání osvětlovací techniky. Jsou to např. strojírenské a hutní provozy, např. slévárny a lisovny, anebo sklářské provozy. Těleso ze slitiny hliníku má propracovanější způsob chlazení zdroje světla a umožňuje běžně LED světlům přesáhnout životnost 50 tisíc hodin.

Osvětlení s krytím IP 67. Jsou to systémy pro objekty, kde dochází ke styku s vodou a vlhkostí, a k nebezpečným manipulacím s výrobními nástroji. V těchto místech by pracovníkům hrozilo zvýšené nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Tato speciální světla lze montovat na strop, na zeď, nebo na nosnou konstrukci pomocí ocelových držáků.

Závěsná svítidla pro extrémně výkonné zdroje. Ta nachází uplatnění ve velmi vysokých halách, kde jsou nároky na výkon osvitu zpravidla extrémní. Krytí IP65 a kombinace robustní hliníkové konstrukce a pevného plastu z nich činí ideální společníky pro zajištění dostatečného osvětlení i vícepatrových budov.