asd asdsa f
Peníze

Bydlení je drahé

2

Bydlet ve svém je touhou naprosté většiny z nás. Odmyslíme-li si ty, kdo jsou spokojenými obyvateli takzvaných mama hotelů, případně ty, jimž vyhovuje podnájem provázený stěhováním se z místa na místo, chce snad každý nějaký ten svůj vlastní byt nebo dům. A je to vlastně logické, protože každý chce někam patřit, každý chce svůj vlastní kousek životního prostoru, kde má své pohodlí, svůj klid, zkrátka své jisté.

A když lidé vlastní dům nebo byt chtějí, teoreticky ho mohou mít. Stačí, aby si ho koupili, aby si vybrali něco z mnoha nabídek, které na trhu jsou.

mince na kameni

Jenže ani ti, kteří ideální objekt mezi tím nabízejícím se najdou, nejednou v tomto nebydlí. Z prostého důvodu – je to pro ně moc drahé. Ceny nemovitostí vyletěly hodně vysoko a kdo si chce dnes nějakou koupit, ten aby sehnal nepředstavitelně velké peníze. Které pochopitelně většina z nás jen tak nevydělá, pro mnohé z nás to představuje sumu rovnající se mnoha ročním platům.

A tak lidé obvykle sázejí na hypotéky. Půjčí si ony velké peníze, byt si koupí a pak po dlouhou řadu let splácejí. A nakonec je dluh vyrovnán a oni konečně mají svůj vlastní domov.

mince v nádobě

Jenže co když něčí příjmy nestačí ani na to, aby si dotyčný vzal aspoň hypotéku na koupi svého bytu? Co když by bylo i jenom splácení takové potřebné půjčky nad možnosti toho, kdo by si ji chtěl vzít?

V takovém případě se určitě vyplatí zkusit štěstí s družstevním bytem. Družstevní nemovitosti jsou totiž levnější, hypotéka na družstevní byt https://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/ tudíž může být lacinější a snáze dosažitelná pro ty, kteří by si vzhledem ke svým příjmům nemohli půjčit víc.

A je takový družstevní byt v něčem o tolik horší než byt soukromý? Vlastně ne. Rozdíl je tu jenom v tom, že u toho družstevního není člověk majitelem bytu jako takového, ale jen části z celé nemovitosti. Jinak je to v podstatě stejné. A proto ti, kdo vsadí na družstevní byt, nepochybí. Mohou žít kvalitně, a přitom laciněji.