asd asdsa f
Peníze

Co je offsetová hypotéka a komu se vyplatí?

1

Chcete si pořídit nemovitost, postavit si vlastní dům, anebo rekonstruovat stávající domov? Na trhu je mnoho společností, které poskytují tyto služby a jsou schopny vám poskytnout peníze, které potřebujete. V případě, že na běžný úvěr nedosáhnete, máte ovšem i jiné možnosti. Jednou z nich jsou například i nebankovní společnosti a jejich služby.
klíče od domu

Co to je?

Offsetová hypotéka od Férové hypotéky nabízí kombinaci běžného úvěru se spořícím účtem. Jeho princip je založen na tzv. bilančním mechanismu. Velmi zjednodušeně to znamená, že se vzájemně započítávají částky na spořícím a hypotečním účtu. Výhodný je především z jednoho prostého důvodu.

Měsíční úroková sazba se vypočítává z rozdílu mezi těmito dvěma částkami. Finance, které vám leží na spořícím účtu jsou pravidelně zhodnoceny stejnou měrou jako samotný úvěr. Rozdíl ovšem je, že své úspory můžete kdykoli využívat jako u běžných účtů.

Speciální nabídka

Trápí vás, že jste o tomto druhu ještě neslyšeli? Není divu, protože není příliš známý, ani příliš využívaný. To ovšem neznamená, že se nevyplatí. Nejedná se o masový produkt, i když se poprvé objevil již asi před patnácti lety ve Velké Británii. V Čechách ji nenabízí příliš mnoho společností, ale najít ji můžete. Z celkového počtu zájemců o hypotéku ji využívají jen asi dvě procenta.

Vyplatí se?

Offset je ideální zejména pro jedince, kteří mají vlastní úspory, kterými chtějí část úvěru uhradit. Pokud ve stejné době chcete ale úspory také využívat, jedná se pro vás o nejlepší variantu. Zároveň ale budete mít finance i jako rezervu pro případy, že by se stala porucha v domácnosti, rozbilo se auto apod. Své peníze můžete tímto způsobem také netradičně zhodnotit.úspěšný prodej domu

Nejčastějšími klienty, kteří tuto nabídku využívají, jsou podnikatelé, živnostníci a freelanceři. Jde tedy o jedince, kteří nemají pravidelný příjem. Dostupnými penězi sice chtějí umořit část dluhu, ale zároveň je potřebují mít k dispozici pro placení běžných věcí jako jsou energie či jídlo.