asd asdsa f
Zboží

Je lepší starožitná postel, nebo ta klasická?

20

Je pochopitelné, že chceme, aby náš domov vypadal co nejlépe. Často tedy jeho vybavení podřizujeme současným módním trendům. To se týká nejen dekorací, ale i nábytku a celkového ladění. Pryč jsou totiž doby, kdy například panelákové byty vypadaly jeden jako druhý. Dnes máme mnohem širší možnosti, a byla by hloupost je nevyužít.

jednoduchá dřevěná postel

Jedním ze směrů, kterými je možné se při zařizování vydat, je starožitná klasika. Tento typ nábytku je většinou považován za pevný a solidní, a není tedy divu, že například pravá starožitná postel stojí skutečně nemalou částku. Než se tedy rozhodneme ji obětovat, je dobré si říci, zda je skutečně lepší než to, co se vyrábí v současnosti. Jak už to tak totiž bývá, obojí má své výhody a nevýhody, se kterými je dobré se předem seznámit. Je například pravdou, že starý masivní nábytek je podstatně pevnější. Díky tomu se nerozbije ani zdaleka tak snadno jako ten dnešní, který je většinou vyroben z dřevotřísky, což není, přiznejme si, zrovna nejkvalitnější materiál.

moderní typ postele

Na druhou stranu je však mnohem lehčí, takže pokud s postelí potřebujeme z nějakého důvodu pohnout, zvládneme to s trochou námahy i sami. V případě stěhování je také možné ji poměrně snadno rozložit a v cílovém místě zase složit. To její převoz, ale i naložení do auta značně usnadní. Co se kvality spánku týče, neboť ta je zde nejdůležitějším faktorem, pak zde nezáleží ani tak na rámu jako spíš na roštech a typu matrace. Obojí lze koupit nezávisle na rámu, stačí jen znát rozměry. Je však pravdou, že u starožitných postelí bývají poněkud netypické, a tyto mají i dřevěné dno, na které se jen položí matrace. Samozřejmě záleží na tom, co je pro vás důležitější. S moderním nábytkem budete mít podstatně méně práce, nehledě na cenu, jeho životnost však bude podstatně nižší. U toho starožitného je tomu přesně naopak. Vaše preference pak rozhodnou, která varianta je pro vás lepší.