asd asdsa f
Zboží

Jsou dětské trampolíny tou správnou hračkou?

4

Děti tráví většinu dne v pohybu. Jsou to živá, akční stvoření, co si potřebují vybít nadbytečnou energii. Od probuzení jsou schopné dovádět, skákat, pískat, pokřikovat a běhat, tak, že vydají za dvě děti najednou.
Zkuste i vy novinku, která se poslední roky zabydlela na zahradách a někdy i v pokojíčkách větších bytů a domů. Řeč je zde o skákání na trampolíně. Na mysli máme ty dětské, s veškerými ochrannými prvky. I zábava musí být bezpečná.

dětská trampolína

Skákání je zdravé

Skákání je přirozený pohyb člověka. Navíc se u něj člověk krásně protáhne.
Tady máte 4 důvody, proč si tuto sportovní pomůcku pořídit:

  1. Lepší tělo – Tento pohyb předchází osteoporóze. Skákání zvyšuje kostní hustotu. Je tak hojně využívána kosmonauty, po jejich návratu na Zem. Výdej energie u tohoto sportu je o 15 % vyšší než v jiných oblastech. Pozitivní na tom je to, že to jde i bez zatěžování kloubů. Děti tak spalují všechny sladkosti, a ještě se u toho baví. Navíc si krásně protáhnou a posílí svaly. Dámy, a nejen ty, potěší fakt, že se posilují i svaly pánevního dna.
  2. Zdraví – Krevní oběh pracuje na plné obrátky, cholesterol a krevní tlak zůstává na normálních hodnotách a srdce bije jako zvon. To je jen špetka dalších pozitiv.
  3. Lepší schopnosti – Skákání trénuje zrak a celkovou koordinaci těla. Sportovci tuto metodu tréninku moc dobře znají.
  4. Zábava – Na trampolíně se vaše dítě nikdy nebude mračit. Zcela přirozeně vykouzlí úsměv na rtech i tomu největšímu nabručenci.

Bezpečnost na prvním místě

Každý sport má svá úskalí. I skákání na dětských trampolínách je mají. Při nedodržení pokynů si může dítě, i pod dohledem, přivodit menší či větší úraz. Hovoříme zde o takových zraněních, jako jsou vymknuté kotníky, úrazy hlavy nebo odřeniny. Aby se nic takového nestalo vašemu potomkovi, dodržujte následující:

  1. Na trampolíně skáče vždy jen jedno dítě. Větší počet jen výjimečně.
  2. Používejte ochranné sítě a tvrdý rovný podklad ke stavbě.
  3. Poučte děti o pravidlech. Žádné strkání a ostré předměty.

malá trampolína

Vraťte se do dětských let

Mluvíme zde sice o dětských trampolínách, ale jsou určeny i pro rodiče. Tak neváhejte a naskočte na ni.