asd asdsa f
Dům a zahrada

Když je osvěžení na dosah

1

Výhodu zahradního bazénu není třeba dlouze rozepisovat. Je to zdroj radosti pro děti a ani dospělí nepřijdou zkrátka. Obzvláště v době, která teď je, je určitě lepší se vyhnout přeplněným plovárnám a břehům rybníků a nádrží a zchladit se doma na zahradě. Bazén nemusí být obzvláště velký a stejně vám poskytne osvěžení a úlevu v horkém dnu a dětem místo, kde mohou dovádět.

Jednou z podmínek, jak si vodní radovánky užít, je udržovaná čistá voda a čisté bazénové dno a stěny.

bazén13

Kromě bazénové plachty, která určitě ochrání bazén před nečistotami, potřebujete k základnímu vybavení pro údržbu zahradního bazénu i bazénový vysavač. Vhodných bazénových vysavačů je několik druhů a vybrat si můžete nejen podle množství finančních prostředků, které hodláte do vysavače investovat, ale také podle velikosti bazénu a vaší představy, jak moc se chcete do čištění zapojit osobně.

Nejmodernější čištění

Pro ty nejpohodlnější majitele bazénu existují automatické bazénové vysavače. Moderní technologie se už uplatňují i zde, a tak se můžete těšit na šikovného pomocníka, který nabízí mnoho funkcí. Vysavač obsahuje vak na nečistoty, a tak ho stačí manuálně nastavit, nebo vybrat jeden z přednastavených programů a vložit ho na dno bazénu. Robot má všechny bezpečnostní opatření a pro pohodlnou obsluhu můžete většinu modelů díky čipu ovládat dálkovým ovládáním z blízkosti bazénu. Za pohodlí si ovšem připlatíte, a tak pořízení zvažte. https://nachodsky.denik.cz/zpravy_region/pivovar-zvazte-to-neprodavejte-20161109.html Malý bazén rozhodně tak velký komfort nevyžaduje.

bazén14

Nejpoužívanější varianta čištění

Poloautomatický vysavač nabízí uživateli stále dostatečně pohodlný způsob, jak se vypořádat se špínou v bazénu. Jediné, co musíte udělat, je připojit ho hadicí k filtraci bazénu. Vysavač využije sací výkon filtrace, a sám jezdí po dně bazénu a odsává nečistoty, které se zachytávají ve filtraci. Tento druh vysavače je rozumným kompromisem mezi cenou a komfortem, který uživatelům poskytuje. Jediné, co není dokonalé, je náhodnost trasy, kterou se pohybuje, takže musíte zjistit, kolik času potřebuje, aby uklidil celou plochu.

Nejlevnější způsob čištění

Ruční vysavač je levnou variantou úklid bazénu, pracuje stejně jako poloautomatický vysavač připojený na bazénovou filtraci, musíte s ním ale po dně jezdit. Tento vysavač najde uplatnění hlavně u menších bazénů a také tam, kde se bazén nepoužívá každý den, například na chalupě.