asd asdsa f
Peníze

Nenakládejte na sebe víc práce, než unesete

2

Jestliže už delší dobu postrádáte chuť do života, tak je ten nejvyšší čas s tím něco udělat dřív, než bude pozdě. Takto nenápadně to totiž častokrát začíná. A končí to zpravidla úplně stejně – totálním vyčerpáním člověka, který si na počátku myslel, že je jen tak jenom bez nálady, a že se to brzy spraví. Nespraví, to by vám potvrdili lidé, kteří už něčím podobným prošli. A v některých případech se to nespraví už nikdy, stát se totiž může i to, že se dlouhodobým přetěžováním v práci vyčerpáte natolik, že už do té ani do žádné jiné práce nebudete nikdy schopní chodit. A to je pak zlé.

lidská emoce

Stačí dělat jen tolik, aby bylo na chleba

Mnozí lidé totiž mají tendenci na sebe nakládat více práce, než je zdrávo. Je toho přeci ještě tolik, co je potřeba udělat – toto a tamto a ještě tohle. A tak to chodí každý den. Práci si nosíte domů, práci děláte o víkendu, na práci myslíte po probuzení i před usnutím. A přestože prací žijete, tak na vaší výplatní pásce to přesto není nijak znát. Možná proto, že děláte přesčasy, které jsou u vás v zaměstnání neplacené, prostě jsou tak nějak dobrovolné. Takže za svou obětavost sklízíte jen poničené zdraví a rozhozenou psychiku, ale ani korunu navíc.

čas a peníze

S hypotékou dosáhnete na cokoli chcete

Zkuste se proto naprosto vážně zamyslet nad tím, zda vám takový život stojí za to. Zda by nebylo mnohem lepší, dodržovat pevně stanovenou dobu a s prací to nepřehánět. Vždyť i tak si nežijete špatně. A pokud zrovna na něco nemáte dost peněz, tak si na to můžete půjčit a poté je pomalu splácet. Třeba u americké hypotéky vůbec nezáleží na tom, kolik peněz a na co chcete, ani na tom, kolik vyděláváte. A americká hypotéka kalkulačka vám umožní si spočítat, kolik peněz a na jak dlouho a jak s velkým úrokem si můžete půjčit. Díky americké hypotéce se vám uleví, pořídíte si, co potřebujete a nebudete muset dřít jako kůň.