asd asdsa f
Zboží

Pár rad při koupi ojetého vozu


Připravte se na to, že koupě ojetého vozu pro vás představuje věnovat tomuto výběru hodně času. Nevyplatí se dělat ukvapená rozhodnutí, kterých byste později mohli litovat. Navíc dělat takové nákupy pod tlakem může později znamenat i finanční nepříjemnosti. U nás je trh s ojetými vozy doslova přesycen, pokud nemáte přesnou představu, budete si těžko vybírat. 
šedý jeep


Pokud kupujete ojeté auto, musíte počítat s tím, že vyžaduje skoro vždy investice do budoucna. Myslet si totiž, že vám někdo něco zaplatí v rámci záruky, je hodně naivní. Ojetina je prostě vždy ojetina a cokoliv staršího 5 let vyžaduje nějakou tu investici.


Nejdříve si tedy ujasněte, jaký typ vozu sháníte, jaké máte představy a co od něho očekáváte. Pokud budete shánět oblíbenou značku, jistě o ní už něco víte. Většina mužů zná a má svou představu o oblíbeném typu auta.  Jinak je vhodné si sehnat veškeré dostupné informace o jeho technických přednostech a vlastnostech. Díky internetu jde o záležitost relativně snadnou. Důležité je také stanovit si rozpočet, vždy je lepší ponechat si nějakou částku s kterou můžete nadále počítat, kdyby bylo potřeba. Jen zřídkakdy se povede koupit auto bez dalších investic.


 kabriolet mazda mx5


A další důležitou věcí je uvědomit si, kde auto koupíte. Máte možnost v bazaru, nebo od soukromníka. Obě tyto varianty mají své výhody i nevýhody. Od soukromníka můžete očekávat leckdy lidštější přístup, pokud se dovážením aut nezabývá profesionálně, což zjistíte podle technického průkazu. Jinak ale nemůžete očekávat žádné velké záruky, vše záleží na tom, jak se smluvně domluvíte předem. Autobazary mohou lákat na různé právní služby a bonusy v ceně, ale hlavně potřebují vydělávat, v tomto případě na vás.


 


A v poslední řadě je důležitý zjistit pravý stav vozidla. Pokud nejste odborník, vezměte si na prohlídku někoho znalého, kdo vám ověří a prohlédne technický stav, karoserii a ostatní věci včetně kontroly VIN čísla z karoserie, zda nebyl vůz havarován, není ve vlastnictví třetí strany atd.