asd asdsa f
Peníze

Vaše příjmy mohou na úvěr stačit

1

Máte nízké příjmy? Banka vám odmítla půjčku? Potřebujete nutně peníze? I v takové situaci je možné najít podanou ruku. Hypotéka bez doložení příjmu sice neexistuje a ať se podějete kamkoli, tak budete muset své reálné příjmy doložit, ale platí, že někde vám vyjdou vstříc více než jinde. Třeba v nebankovní společnosti vám vyjdou vstříc více než v bance. Je to dáno především tím, že to, co jsou dostatečné anebo nedostatečné příjmy pro poskytnutí úvěru, je v nebankovní společnosti posuzováno individuálně, tedy u každého klienta zvlášť s přihlédnutím k jeho možnostem a aktuální životní situaci.

euro mena

Pravdou ovšem je, že své příjmy budete muset podrobně doložit. Jde především o vaše pravidelné a trvalé příjmy, ke kterým patří plat, mzda, příjem z pronájmu, pravidelné sociální dávky anebo i jiné typy příjmů. A stejně tak budete muset doložit i své výdaje, protože jedině z rozdílu příjmů a výdajů je jasně patrné, kolik peněz vám pravidelně zůstane na to, abyste byli schopni splácet pravidelnou měsíční splátku i s úroky.

peněženka

Žádný věřitel si nepřeje, aby jeho dlužník nedokázal své finanční závazky splácet. Znamená to mnoho komplikací nejen pro dlužníka, ale právě také pro věřitele, a to je ten hlavní důvod, proč lidé marně pátrají po hypotéce bez dokládání příjmů – každý věřitel si vaši aktuální finanční situaci důkladně prověří, aby ani vám, ani sám sobě nepřivodil problémy v budoucnosti. A proto musíte příjmy vždy doložit.
Nicméně pokud jde o nebankovní půjčku, tak tu není tak složité získat. Díky individuálnímu posouzení každého klienta je možné vyjít více lidem vstříc, protože se většinou ukáže, že problém není v jejich příjmech, ale v tom, že banky mají příliš přísná a málo flexibilní pravidla, a tak odmítají i takové žadatele, kteří ve skutečnosti nemají žádný problém se splácením úvěru a jejich příjmy jsou více než dostatečné.