asd asdsa f
Zábava

Čtení nás baví

14

Fantasy:Mechanický anděl
První díl ze série pekelné stroje od autorky Judith Rumeltové (známou spíš pod pseudonymemCassandra Clare) vychází po úspěchu v zahraničí i u nás. Autorka se proslavila několika příběhy z prostředí lovců stínů. Hlavně svou šestidílnou sérií Nástroje smrti, která byla přeložena do 35 jazyků včetně češtiny.
Kniha navazuje na první díl Mechanický anděl. Celý příběh probíhá ve viktoriánské Anglii, hlavně z prostředí lovců stínů (Lovci stínů jsou potomci andělů, kteří mají na světě jediný úkol, a to chránit „civily“, jak říkají lidem, před démony. V jejich světě nechybí ani víly, upíři, vlkodlaci a čarodějové. Všechny tyto rasy se skrývají před obyčejnými „civily“ pod kouzelnou mlhou.)
četba na kameni
Hlavní hrdinka Tessa ještě do nedávna žila jako obyčejná „civilka“ a najednou se ocitla ve světě plném kouzel, run, ale také nejrůznějších nástrah. Zjišťuje také, že ani ona není obyčejná dívka. I když otázka její existence není vyřešena, je ale jasné, že díky schopnosti přeměňovat se v jiné lidské bytosti nemůže být jen obyčejný civil. Pátrá proto společně se svými přáteli, lovci stínů – Willem a Jemem, po Magistrovi, který zná na tyto otázky odpověď.
Vychází v papírové vazbě od nakladatelství YOLI.

Thriller:Dokonalý cizinec
Britské autorce Renné Knight vychází první kniha. Spisovatelka původně pracovala jako BBC dokumentaristka. Její zkušenosti se promítají v knize, která se pyšní nálepkou bestseller
Hlavní hrdince, dokumentaristce Catherine Ravenscroftové se zničehonic objeví na nočním stolku záhadný román. Autor popisuje události jednoho už dávno zapomenutého dne, který z Catheriny učinil nositelku tajemství. Do té doby vyrovnaná žena se náhle propadá do noční můry. Jak jen dokázat, co se toho dne opravdu stalo?
Vydává nakladatelství Ikar v pevné vazbě.
ruce na knize

Romantika:Jeden plus jedna
Od vystudované novinářky a oblíbené autorky romantických knih Jojo Moyes vychází nový bestseller Jeden plus jedna. Autorka už má na kontě spoustu knih a také dvojnásobnou výhru v prestižní soutěži Romantic Novel of the Year Award (ocenění za nejlepší romantickou knihu roku), a to za knihu Poslední dopis od tvé lásky a Foreign Fruit, která bohužel nebyla přeložena do češtiny. Její další úspěšná kniha Než jsem tě poznala se v letošním roce dočká filmového zpracování.
Hlavní hrdinkou této knihy je Jess Thomasová, která se právě v životě nachází v slepé uličce. Manžel jí opustil, její syn je ve škole šikanován a její dcera, matematický génius, má příležitost dostat se na školu pro nadané děti, na kterou bohužel Jess nemá dostatek financí. Všechno se změní, když najde tučný svazek bankovek na zadním sedadle v taxíku. Peníze patří arogantnímu milionáři Edu Nichollsovi, u kterého Jess uklízí. Pro něho se jedná jen o malý finanční obnos, ale pro ni je to řešení mnoha problémů. A tak se jinak zásadová matka rozhodne peníze vzít a použít je pro studium své dcery. Právě jejich majitel v příběhu však sehraje důležitou roli.
Kniha vychází v pevné vazbě od nakladatelství Ikar.