asd asdsa f
Děti

Jak zatočit s rýmou

1

Říká se, že malé děti by neměly marodit. Něco na tom je. Není smutnější pohled než na dítě, které je nemocné. Některým nemocem se ale asi nevyhne žádné. Zvlášť, když přichází podzim, může našeho potomka pěkně potrápit rýma a kašel. Příčinou těchto onemocnění bývají viry.
zvýšená teplota
Zejména u hodně malých dětí je potřeba léčbu nepodceňovat, aby nevznikly další potíže, kterými mohou být záněty dutin nebo zánět středního ucha. Jestliže naše miminko onemocnělo rýmou, můžeme mu pro úlevu prokapávat nosík mořskou vodou. Vybereme podle věku dítěte. Rýma po použití mořské vody samovolně odtéká.
·        Jestliže naše dítě dosáhlo věku devíti týdnů, může mu ulevit éterický olejíček.
Pochopitelně, že nedáváme dítěti vdechovat přímo. Do mističky nakapeme tři kapky a zalijeme horkou vodou. Misku pak postavíme na podlahu pod postýlku.
·        Pro starší děti můžeme použít synergickou směs proti rýmě.
Je to směs levandule a tymiánu. Použití bude stejné jako u éterického oleje pro miminka. K čištění nosu raději nepoužíváme klasické kapky, ale spíše jemné nosní oleje.
nápoj s bylinkami

Příroda si poradí i s kašlem

Jestliže se našemu dítěti přidal k rýmě i kašel, můžeme mu také pomoci bylinkami. Jen je potřeba rozlišovat, zdali se jedná o kašel suchý nebo vlhký.
§  V případě suchého kašle je zapotřebí ho utlumit.
§  Jestliže dítě vykašlává, je třeba tento proces podpořit.
Suchý kašel se v průběhu onemocnění většinou změní na vlhký. Je tedy potřeba změnit i způsob léčby.Ať už se jedná o kašel jakéhokoliv druhu, je třeba v první řadě zvýšit příjem tekutin. Nejlepším řešením je bylinkový průduškový čaj, který podáváme teplý. Nikoliv horký. Bylinky, které pomáhají v boji proti kašli, najdeme v každé lékárně.
–         květ prvosenky
–         list břečťanu
–         květ divizny
–         kořen lékořice.
Své místo v léčbě těchto onemocnění by měl mít i jitrocel, který působí antibakteriálně.