asd asdsa f
Zboží

Je rychlé hubnutí zdravé?

1


Získat štíhlou postavu je snem snad každého člověka. Ať už je to muž nebo žena, všichni chceme dobře vypadat, což znamená přiblížit se současným módním trendům. Ty udávají, že žena by měla mít skutečně štíhlou postavu, prakticky až za hranou anorexie. A mnoho se jich snaží tohoto ideálu dosáhnout.lískové oříšky a krejčovský metr

Problém není štíhlá postava sama o sobě – koneckonců je zdravotně prokázáno, že štíhlí lidé jsou často zdravější a méně náchylní k nemocím kardiovaskulárního systému či cukrovce. Navíc jsou obvykle energičtější a víc toho zvládnou. Potíže nastávají tehdy, když se to žene do extrému, a ze „zdravě štíhlé“ se stává anorektická.

Podobně jako obezita, i přílišná štíhlost sebou přináší zdravotní rizika. V tomto případě se jedná o poruchy krvetvorby a v nejtěžším stádiu dochází i k poškození vnitřních orgánů, což může znamenat například to, že žena už nebude moci mít děti.

Věc, která je často debatovaná, je to, jaké má rychlé hubnutí zdravotní následky. Stala se totiž nemilá věc, a to ta, že došlo k poměrně nešťastnému spojení dvou trendů. Tím prvním je ideál anorektické postavy, a tím druhým konzumní mentalita, která požaduje vše co nejdříve, a pokud možno okamžitě.

Jak to souvisí s hubnutím? Naprosto jednoduše. Nechce se nám dřít celé měsíce, aby pokrok byl sotva znatelný. Místo toho chceme požadovanou váhu a objem pasu získat co nejdříve, a to pokud možno s minimálním úsilím.žena sedící před zdravou snídaní

V důsledku toho si ženy samy často ordinují velmi drastické diety, kdy zeslábnou až do bodu, kdy to jejich tělo nemůže vydržet. Je pravda, že váha může jít rychle dolů, avšak pokud jí ztrácíte příliš mnoho příliš rychle, rozhodně to není důvod k radosti. Naopak, okamžitě byste měli přerušit jakoukoliv dietu, kterou zrovna máte.

Maximální rychlost snižování váhy by měla být jeden kilogram za týden. A to ještě jen v těch nejnutnějších případech. Pomalejší tempo je ideální. Pokud si však nejste jisti, jak toho dosáhnout, je dobré navštívit výživového poradce, který vám pomůže sestavit správný jídelníček s ohledem na váš životní styl i zdravotní stav. A věřte, že vám to může zachránit i zdraví.