asd asdsa f
Děti

Jednoduché aktivity pro děti od roka do tří let

17

Děti od jednoho roku už jsou poměrně aktivní, často nevydrží u jedné aktivity dlouho a navíc chtějí vyzkoušet úplně všechno. Zabavit děti není zrovna nejjednodušší, často si nechtějí hrát bez vás, ale vyžadují vaši přítomnost. Jaké hry můžete vyzkoušet?
barevné kostky
·         Přeskládávání, vhazování a vkládání
Děti mají rády cokoli co je nové, a ještě raději to, co dělá rachot. Nám se často osvědčilo nasypat do plechové misky trochu suchých těstovin a nechat dítko je vyndávat a dávat zase zpět. Na tuto aktivitu navíc můžete využít více druhů těstovin – více tvarů což mohou starší děti i třídit. U dětí které už všechno nestrkají do pusinky se nebojte zkusit třídit třeba fazole a hrách. Všechny tyto aktivity se dají provádět třeba v jídelní židličce vedle vás a podporují trénink jemné motoriky.
Vkládání různých tvarů do otvorů či třeba dřevěných kotoučů do pokladničky je také super na trénink jemné motoriky a navíc děti většinou baví. Výborné jsou také vkládací hračky s obrázky, kam dítě vkládá dle tvaru třeba zvířátka.
·         Učící věž
Učící věž je úžasná pro ty děti, které nevydrží ani na minutku sami a chtějí vše dělat s vámi. Učící věž jednoduše přistavíte ke kuchyňské lince, dáte do ní dítko a zavřete zadní dvířka. Dítě nemůže vypadnout, ale zároveň dosáhne na linku a navíc vidí, co na lince děláte. Takže se super výhledem pomáhá s vařením třeba s plastovým nádobím.
·         Matlání
Děti se rády matlají ve všem možném. Pokud se nebojíte trochy špíny, můžete dát dítku třeba plastelínu nebo obarvené slané těsto (doporučuju do jídelní židličky, která se dobře omývá), a necháte dítko (samozřejmě pod dohledem) patlat. Pokud je to pro dítko aktivita nová, bude určitě nadšené.
líčení na kočku
·         Hrátky s vodou
Většina dětí si ráda hraje s vodou, na to je ideální léto. Teplé letní počasí svádí k tomu, aby si dítě pohrálo třeba s vodou v lavoru nebo ve vaničce J. Samozřejmě pokud máte bazének na zahradu, o to lépe ale v něm nemůže být dítko, zatímco vaříte. Nebojte se trochu vody na přelévání vzít třeba i do domu na dlažbu. Dítko to ocení.