asd asdsa f
Zboží

Když klíčit, tak se speciální biomiskou!

15

S tím správným vybavením vám půjde klíčení samo od ruky. Možná nyní namítnete, že klíčení semínek je hračka i tak. Ano, to je pravda, ale i takto jednoduchou činnost si můžete ještě více usnadnit. A nakonec na tom ve výsledku ještě vyděláte, neboť ušetříte za vodu. Ptáte se, jak? Přece díky efektivním postupům a chytře navrženému vybavení.
Jestliže máte zrovna hluboko do kapsy anebo patříte k minimalistům, kteří neradi hromadí věci, pak je pro vás jistě skvělá zpráva, že při pěstování mladých výhonků rostlin můžete použít prakticky jakoukoli zdravotně nezávadnou nádobu, která bude jen trochu vhodná na manipulaci se semínky.
hrachové lusky a semena
Ovšem ani investice do speciální biomisky na klíčení anebo případně do sklenice na klíčení vás nevyjde moc draho. Vlastně vás to bude stát maximálně několik stovek korun, což je výdaj, jaký si většina z nás může dovolit bez velkého přemýšlení.
A co z toho budete mít? Samozřejmě, že radost v podobě bohaté úrody!
Biomiska i sklenice na klíčení jsou chytře navrženy tak, že vám celý postup ještě více usnadní. Sklenice na klíčení má ve víku integrované praktické síto, takže klíčící semínka můžete pravidelně prolévat vodou, aniž byste sklenici otevřeli. Přitom se ze semínek odplaví nežádoucí semenné slupky a případné nežádoucí mikroorganismy, a naopak mladé rostlinky zavlažíte, aniž by vám odplavaly do kanálu.
mladý oves
Velkou výhodou biomisek na klíčení je to, že se prodávají zpravidla po třech kusech, které je možné vzájemně stohovat. Hodí se tak všem, kdo chtějí pěstovat výhonky ve větším množství a ve větším počtu druhů najednou. Díky praktickým stohovatelným miskám můžete celou úrodu prolévat vodou dohromady.
V případě, kdy se rozhodnete pro koupi takového vybavení, nezapomeňte k nákupu rovnou přidat to nejdůležitější – samotná semena. Tím spíše, že ve specializovaném obchodě na internetu jich naleznete mnoho na výběr.