asd asdsa f
Zboží

Pohovka je královnou obývacího pokoje

2

Ano, je to část nábytku, která vévodí celému tomuto pokoji a proto při výběru je potřeba tomu věnovat dostatek času. Vítá ve Vašem prostoru návštěvu, trávíte na ní rodinné večery u televize anebo na ní lenošíte. Správně vybraná pohovka Vám může sloužit mnoho let a i když vyjde z mody, protože i tento druh nábytku podléhá módním trendům. Stačí ji doplnit o módní doplňky a je jak nová. A na co se zaměřit tedy při nákupu? Hlavně na velikost místnosti, ve které bude.
kočka za pohovkou.jpg

Pokud disponujete velkým prostorem, nebojte se ty ve tvaru písmene L. Vejde se na ní dostatek hostů a působí v takové místnosti jako středobod všeho. Mezi nejčastěji potah těchto sedaček patří kůže, která vypadá velmi elegantně a luxusně. Pohovkulze, ale také pořídit do kanceláře. Proto se při výběru zaměřte i na účel ke kterému bude sloužit. Zda k přijímání návštěv v kanceláři anebo lenošení u televize. Velmi se do obliby dostávají takzvané modulové pohovky. Jinak také zvané jako stavebnicové. Jejich perspektiva je postavena na rozmanitých modulech, které si můžete poskládat přímo Vám na míru.
váza u odpočívadla.jpg 


Jaké vybrat čalounění?


 

Někdy při výběru může nejvíce zamotat hlavu právě čalounění. Nabídka je veliká a je potřeba opravdu dost přemýšlet co se nejvíce hodí k Vám. Nejoblíbenější a nejreprezentativnější je kůže a její imitace. Pravá kůže působí elegantně a také se velmi dobře čistí. Její cena, ale bývá velmi vysoká. Umělé usně nebo eko kůže je levnější náhražka kůže pravé. Dají se také velmi dobře čistit a jsou i přijatelné pro alergiky. Mezi další čalounění lze použít mikrofázi, která se také dobře udržuje anebo mikroplyš. Ta zaručuje vysokou odolnost proti ušpinění. Nejhůře na tom je žinylka. Ta je velmi náchylná na špínu a ani její čištění není žádný zázrak, který by Vám přinesl stoprocentní čistotu. Proto i zvažujete, zda jste rodina s dětmi nebo bez nich. Může Vám to ušetřit velké trápení a také finance ve Vaší peněžence.  

 

Při nákupu zapomeňte na eshopy. Novou pohovku musíte vyzkoušet. Proto zamiřte do několika obchodů a bez rozpaků si na pohovku sedněte jako doma.