asd asdsa f
Business

Škoda Karoq anebo auto roku 2018!

7

Škoda Mladá Boleslav, výrobce právě tohoto typu vozu, zařadila do soutěže Automobil roku 2018 právě Škodu Karoq. V této soutěži vyhrála a stala se tak autem roku 2018. Jedná se o typ SUV, které má zabudovanou digitální přístrojovou desku, čímž se stává zcela unikátem. Jedná se o první auto této značky, kde je zabudována.
škoda karoq.jpg
Prostřednictvím této nainstalované přístrojové desky mohou řidiči využívat mnoho služeb, jako je například řadu asistenční služba, tempomat nebo také hlídání pruhu na vozovce. Tento automobil také pomůže v rámci rozjezdu do kopce a je schopné si ohlídat i takzvaný mrtvý úhel ve zpětném zrcátku, které řidiči rozhodně ocení. Tímto se významně zvyšuje bezpečnost ve voze, protože právě díky tomuto mrtvému bodu stalo nemálo nehod.
Samotný název pochází se složeniny dvou slov a to Kodiak a Kaaraq. Kodiak je název ostrova na Aljašce a Kaarag je do překladu auto a šíp. Výběr názvu pro novou řadu aut je velice důležité, protože je třeba dbát na to, že auto půjde do celého světa a je zcela nepřípustné, aby v některé zemi tento název do překladu působil hanlivě nebo sprostě. Takže je třeba na to pohlížet multikulturně.
stará škoda.jpg
Co se týká vnitřního vybavení, tak stojí za zmínku posuvná a vyjímatelná zadní sedadla, která jsou velice komfortní a pohodlná. Dominantou exteriéru je již zmíněná digitální přístrojová deska, ale i mnoho dalších detailů či vychytávek, jako jsou například držáky na menší lahve, roletka v zavazadelníku a tak podobně.
Za zmínku rozhodně také stojí zážehová přeplňovaná patnáctistovka, protože je adekvátně pružná a akční a při jízdě tak nezklame ani litrový tříválec. Ačkoliv pro někoho může být tato konstrukce omezující. Škoda Karoqje rodinným SUV autem, které naplní touhy nejednoho muže. Jeho přednosti si můžete ověřit na různých předváděcích akcích, kde se můžete ve vozu i projet.