Elektro

Vestavné nebo volně stojící?

67

Dnešní moderní ženy při zařizování nové kuchyně kladou důraz najednoduchost a praktičnost. Proto si raději vybírají spotřebiče, které jsouvestavné a které jsou chráněny před zrakem návštěvy. Mají i ovládací panely ukryty před prachem a mastnotou. Celá kuchyň působí s vestavěnými spotřebiči velmi esteticky. Standardní vybavení kuchyně tvoří sporák, digestoř, lednice a myčka nádobí.
kuchyň s oknem
Vestavné spotřebiče můžeme koupit jednotlivě nebo se prodávají sety. Například varná deska s troubou nebo pračka se sušičkou. Při výběru je dobré sledovat i recenze na internetu, protože se tam můžeme dovědět, jaké klady nebo nedostatky daný spotřebič má, jestli není poruchový nebo například špatně ovladatelný. Dozvíme se také, jak je dostupný a rychlý servis. Vestavné spotřebiče mají i své nevýhody. Jeho zapojení je složitější a v případě poruchy je k němu problematičtější přístup.
skleničky v myčce
Volně stojící spotřebičejsou praktičtější a jejich výhodou je jednoduchá manipulace s nimi. Při malování nebo stěhování je jednoduše odneseme, při poruše na jejich místo dáme nové. Nevýhodou je jen stránka estetická.
Z hlediska cen jsou spotřebiče volně stojící asi o třetinu levnější než spotřebiče vestavné. Cenu spotřebičů však můžeme ovlivnit i my, a to výběrem klasických nebo náročnějších modelů s mnoha funkcemi nebo značkou výrobků. 
varná deska
·         Před samotným nákupem spotřebiče si ujasněme, k čemu všemu jej budeme používat. Zbytečně moc programů, které nikdy nevyužijeme, nám spotřebič prodraží.
·         Spotřebiče, které potřebují zapojit plyn nebo vodu, nechejme zapojit odborníkem. Předejdeme tak případné nehodě a můžeme využít záruku.
·         Parní pečící trouba s pyrolýzou nám ušetří spoustu času, který bychom strávili jejím čištěním. Také umístění pečící trouby může být ve výšce očí.
·         Vybírejme tiché spotřebiče, zvláště při spojení kuchyně s obývákem.
·         Vybírejme úsporné spotřebiče

Ať už budeme pořizovat vestavné nebo volně stojící spotřebiče, mějme na paměti, že nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat laciné věci.

Vestavné nebo volně stojící?
4.7 (93.33%)6