asd asdsa f
Elektro

Vestavné nebo volně stojící?

10

Dnešní moderní ženy při zařizování nové kuchyně kladou důraz najednoduchost a praktičnost. Proto si raději vybírají spotřebiče, které jsouvestavné a které jsou chráněny před zrakem návštěvy. Mají i ovládací panely ukryty před prachem a mastnotou. Celá kuchyň působí s vestavěnými spotřebiči velmi esteticky. Standardní vybavení kuchyně tvoří sporák, digestoř, lednice a myčka nádobí.
kuchyň s oknem
Vestavné spotřebiče můžeme koupit jednotlivě nebo se prodávají sety. Například varná deska s troubou nebo pračka se sušičkou. Při výběru je dobré sledovat i recenze na internetu, protože se tam můžeme dovědět, jaké klady nebo nedostatky daný spotřebič má, jestli není poruchový nebo například špatně ovladatelný. Dozvíme se také, jak je dostupný a rychlý servis. Vestavné spotřebiče mají i své nevýhody. Jeho zapojení je složitější a v případě poruchy je k němu problematičtější přístup.
skleničky v myčce
Volně stojící spotřebičejsou praktičtější a jejich výhodou je jednoduchá manipulace s nimi. Při malování nebo stěhování je jednoduše odneseme, při poruše na jejich místo dáme nové. Nevýhodou je jen stránka estetická.
Z hlediska cen jsou spotřebiče volně stojící asi o třetinu levnější než spotřebiče vestavné. Cenu spotřebičů však můžeme ovlivnit i my, a to výběrem klasických nebo náročnějších modelů s mnoha funkcemi nebo značkou výrobků. 
varná deska
·         Před samotným nákupem spotřebiče si ujasněme, k čemu všemu jej budeme používat. Zbytečně moc programů, které nikdy nevyužijeme, nám spotřebič prodraží.
·         Spotřebiče, které potřebují zapojit plyn nebo vodu, nechejme zapojit odborníkem. Předejdeme tak případné nehodě a můžeme využít záruku.
·         Parní pečící trouba s pyrolýzou nám ušetří spoustu času, který bychom strávili jejím čištěním. Také umístění pečící trouby může být ve výšce očí.
·         Vybírejme tiché spotřebiče, zvláště při spojení kuchyně s obývákem.
·         Vybírejme úsporné spotřebiče

Ať už budeme pořizovat vestavné nebo volně stojící spotřebiče, mějme na paměti, že nikdo není tak bohatý, aby si mohl kupovat laciné věci.