asd asdsa f
Business

Vybíráte si kurz angličtiny? Dejte si pozor na tyto 3 věci

2

V jazykových školách právě startuje nové pololetí jazykových kurzů angličtiny. Angličtina mezi jazyky stále vede a není divu. Je potřebná nejen při cestování, ale v poslední době se stává komunikačním jazykem v mnoha mladých tuzemských firmách.

Výběr toho správného kurzu je často náročnější, než by si člověk myslel. Do hry totiž promlouvá mnoho faktorů: jaký je dobrý lektor nebo lektorka? Mám se učit ve skupině nebo individuálně? Jsou dražší kurzy zárukou kvality? To všechno jsou otázky, které si musíte dobře promyslet, než zaplatíte za jeden nebo rovnou dva semestry kurzu angličtiny.

Společně s kolegy jsme dali dohromady 3 věci, které jsou při výběru jazykového kurzu angličtiny často problematické a na které byste si měli dát pozor. Čtěte pozorně a pak se můžete rovnou pustit do výběru!

jazykový kurz

Dobře si promyslete formu výuky

To, jestli se učit anglicky individuálně nebo ve skupině, je věčný otázka, kterou si musí zodpovědět každý nový student angličtiny. Skupinové lekce mají skvělou dynamiku, v kurzu se se spolužáky můžete vzájemně motivovat a také je tato forma výuky finančně méně náročná. Nevýhodou je, že se v kurzu všichni navzájem přizpůsobujete, protože ne všichni jste na úplně stejné úrovni.

Individuální kurzy jsou perfektní pro ty, kteří jdou za jasným cílem, jako je třeba složení zkoušky či jazykového certifikátu. Kurz se totiž na míru přizpůsobí vám. Odráží to však i jeho vyšší cena. Určitě se zamyslete nad vašimi prioritami a určitě zvolíte správně.

Příliš vysoká i nízká cena kurzu

Jaká je optimální cena za kurz? Zdánlivě jednoduchá otázka, která však postrádá jednoduchou odpověď. Kurzy angličtiny se často liší svým zaměřením, trváním nebo i tím, jestli vás bude učit Čech nebo rodilý mluvčí. Určitě se vyhněte extrémům – příliš levné i příliš drahé kurzy jsou zkrátka podezřelé.

Dejte ruce pryč od slibů zázračných kurzů, které vás naučí za 30 dní perfektní angličtinu na úrovni rodilého mluvčího. Sledujte místo toho recenze a kvalitu lektorů.

jazyková učebna

Určete si správnou úroveň jazyka

Častým problémem, který studenty může silně demotivovat, je špatně určená úroveň angličtiny. Pokud se podceníte, v kurzu se nudíte a začnete mít pocit, že vás nikam neposouvá. Naopak se pak může stát, že nebudete stíhat. V obou případech dochází k tomu, že studenti do jazykového kurzu angličtiny přestanou chodit a investované peníze přijdou vniveč.

Na internetu je spousta testů, které vám s určením úrovně pomohou. Nepodceňte tento krok a nebojte se také konzultovat s jazykovou školou, která je vám v takových případech k dispozici.

Tyto tři věci jsou nejčastějším kamenem úrazu našich studentů, kteří z kurzů odcházejí. Pevně doufáme, že tímto článkem vám pomůžeme vyvarovat se podobným problémům. Pokud byste měli jakékoliv otázky k průběhu samotných kurzů, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi zodpoví veškeré otázky.