asd asdsa f
Zboží

Vyplatí se kupovat tonery levně?

2

Inkoustové tiskárny jsou známy tím, že i když se nepoužívají, stejně je potřeba jednou za čas toner vyměnit. Je to tím, že náplň uvnitř prakticky vyschne a není tudíž použitelná. Pokud ji naopak využíváme často, náplň se vypotřebuje tím dříve.

Otázkou tedy je, zda kupovat tonery levně, nebo zda do nich investovat větší částku peněz. Zde záleží odpověď na tom, jak moc tiskárnu využíváte a co od ní čekáte.
muž nesoucí tiskárnu

Je pravdou, že dražší náplň obvykle vydrží déle a navíc i lépe tiskne (nedělá šmouhy a je stejnoměrně rozdělena). Hodí se tedy pro místa, kde je potřeba dobrá kvalita tisku a kde se tiskne pravidelně. Hodí se i v místech, kde se sice tiskárna tak často neuplatní, ale pokud už ano, pak je nutná dobrá kvalita vytištěného dokumentu.

Celkově vzato se hodí tedy pro různé kanceláře, kopírovací centra a podobně. Vhodný je i pro domácnosti, kde je občas nutný tisk v dobré kvalitě, například když si děti tisknou seminární či jiné práce do školy.

Naopak levný toner se hodí především pro ty, kteří tisknou jen velmi, velmi zřídka a nepotřebují, aby měl výsledek zrovna tu nejvyšší kvalitu. Je totiž sice pravda, že kvalitnější toner vyschne později, avšak pokud netiskneme, není rozdíl tak významný.

Říká se sice, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci, avšak v tomto případě to až tak neplatí. Pokud svou tiskárnu využíváte skutečně jen sporadicky, potom není žádný důvod k tomu nekoupit si nějaký levný toner.

Zapomenout samozřejmě nemůžeme ani na ty, kteří mají tiskárnu barevnou. Zde je potřeba zmínit se o jednom podstatném rozdílu. Zatímco klasický toner tvoří jeden kontejner s barvou, u barevných tiskáren je „oddílů“ pro barvy několik, a to při stejné celkové velikosti. Černá barva má samozřejmě ten nevětší oddíl.
muž vytahující papír z tiskárny

Co to pro nás znamená? Především fakt, že jednotlivých druhů barev se tam vejde méně. To samozřejmě znamená, že se dříve vypotřebují, či (pokud tiskárnu používáme pouze sporadicky) dříve vyschnou. Bude tedy potřeba je častěji doplňovat, nemluvě o faktu, že jsou podstatně dražší.

Je proto na zvážení, zda se nespokojit pouze s černou barvou. Koneckonců, jak často doma potřebujeme něco tisknout v barvě? Až na výjimky nejspíš moc často ne. Čistá černá barva vám tedy ušetří peníze. A to se přece vyplatí, ne?