asd asdsa f
Cestování

Život v Saúdské Arábii

13

 Lidé
 
To, co všechny nejvíce zajímá a nejspíš také nejvíce překvapí jsou obyvatelé této země. O muslimech celkově panují nejrůznější předsudky a zvěsti, věřím, že spoustu z nich už jste slyšeli. Z velké části jsou tyto zvěsti nepravdivé. Obyvatelé Saúdské Arábie bývají velmi přátelští, zejména k turistům, které vidí pouze zřídka. Na ulicích se s místníma jen těžko potkáte, vidět je můžete na trzích, v obchodních centrech, restauracích či kavárnách.
zahalená žena 
 
Ženy
 
Ženy jsou v tomto státě rozhodně znevýhodněny, ne každá s tím má ovšem problém. Věci, které nám připadají běžné, pro ně tak běžné nejsou. Ženy zpravidla nepracují, volný čas tráví převážně nákupy a mají zákaz řízení, o transport se vždy stará manžel.
 
 
Oblékání
 
Muži nosí bílé dlouhé obleky s červeným turbanem na hlavě, ženy nosí takzvanou abáju, která jim zakrývá vlasy, tělo a vdaným ženám také obličej. V nákupních centrech seženeme kromě abáje také aktuální módu světových značek a designerů.
 
rijád saúdská arábie 
Památky
 
Památek v Arábii moc nečekejte, přesto jsou místa, která stojí za návštěvu. Například hlavní město Rijád je rozmanitá metropole, kde kromě starých mešit a budov najdeme velmi moderní architekturu se spoustou mrakodrapů.
 
 
Zákazy
 
Zákazy jsou úzce spjaty s vírou. V Saúdské Arábii je zakázána víra jiná než Islám, obyvatelé tudíž na výběr nemají. Mezi další zákazy patří například pití alkoholu, který v zemi vůbec neseženete, otevřené instituce a obchody během modliteb nebo dokonce hlasitá hudba v autě. Je velmi důležité tyto zákony respektovat, jelikož tresty bývají velmi tvrdé.
saúdská arábie
 
Cestovní ruch
 
Jak je vám asi jasné, nejedná se o vyhledávanou destinaci, přesto zde pár cizinců potkat můžete. Do Saúdské Arábie je velmi obtížné sehnat vstupní vízum, proto jsou návštěvníci zpravidla obchodníci, podnikatelé nebo pracovníci. Některé části země jsou velmi bohaté a jiné naopak velmi chudé, pokud tady však dostane nabídku práce, budete ohodnoceni částkou, o které si tady můžete nechat jen zdát.