asd asdsa f
Zboží

Proč dávat přednost ekologické kosmetice a drogérii

2

V současnosti se veliké množství lidí zabývá tím, jak mnohem více spotřebovávat přírodní kosmetiku a ekodrogérii, a konzumovat přírodní, bio a syrovou stravu. Neboť je velice důležité vědět, co nanášíme na naši pleť, vlasy a nehty, anebo co vdechujeme, stejně jako jídlo a pití, které konzumujeme a co vlastně dostáváme do našeho těla, byť trochu jiným způsobem. Kosmetické přípravky se naším užíváním vstřebávají pokožkou do těla i krevního oběhu. Takto přímo ovlivňují naše zdraví a vitalitu, podobně jako jídlo a pití.
kosmetika v košíku

Co nám hrozí

Syntetické látky, které jsou v běžných kosmetických přípravcích hojně používané, jsou pro naše tělo vlastně neznámé látky. Tělo je potom nedokáže zpracovat, nebo řádně odbourat a tak se tyto látky obvykle hromadí v tkáních našeho organismu. Mohou se tímto stát spouštěčem rozličných:
ü  alergických reakcí
ü  vyrážek
ü  dalších vážných zdravotních potíží
Z tohoto důvodu je velice důležité se zamyslet nejen nad tím, jaké pokrmy a nápoje běžně konzumujeme, ale také nad tím, jaké používáme kosmetické přípravky. Všechny ty:
ü  krémy
ü  oleje
ü  mýdla
ü  šampony
ü  barvy na vlasy
ü  líčidla
ü  parfémy
ü  sluneční kosmetiku
ü  prací prostředky
ü  úklidové prostředky
ü  a další drogerii a kosmetiku
Nejlepší volbou se tedy jeví používat co nejčistší přírodní či bio kosmetiku a drogerii bez chemie. To znamená kosmetiku a drogérii bez všelijakých:
ü  konzervačních látek
ü  barviv
ü  emulgátorů
oční stíny

Mnohem vhodnější a zdravější je pro nás tedy čistá přírodní kosmetika, kde je všechna tato chemie nahrazena přírodními výtažky, anebo esenciálními oleji. A pokud jsou ještě navíc všechny tyto kosmetické přípravky v bio kvalitě, z kontrolovaného ekologického zemědělství, tím lépe pro nás. Neboť ta správná kosmetika a drogerie může pouze podporovat zdraví naše i zdraví planety Země.