asd asdsa f
Business

Co obnáší práce digitálních nomádů?

2

Říkáte si, že je to asi jenom sen, který se týká vyvolených. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, jaké výhody a nevýhody sebou přináší podnikání na volné noze ve světě nomádů? Není všechno zlato, co se třpytí. Mnoho cestovatelů, kteří vyzkoušeli práci na dálku, vědí, jak těžké je se prosadit a kolik problémů museli na cestách vyřešit. Víte, jakou práci nomádi vykonávají? Čím se živí? V jakých oborech je možné práci vykonávat?
práce v přírodě
1.       Grafický design
Grafika všeho druhu. Důležité je pouze kvalitní připojení na internet a můžete své služby nabízet na českých či zahraničních webech. (grafické práce, tvorba loga, 3D grafika, ilustrace, webová grafika aj.)
2.       Marketing
Obklopuje nás na každém rohu a marketingové odvětví nabírá na otáčkách. Zkuste se být dobří jako PPC či SEO specialista. Baví vás sociální media? Prosaďte se! Marketing nabízí široké pole působnosti, je pouze na vás, v které oblasti se najdete.
3.       Fotografování a editace
Fotografovat můžete nejenom zakázky pro firmy, ale vydělávat vám mohou i fotografie umístěné na instagramu, facebooku či blogu. Pokud máte rádi kontakt s lidmi, můžete v dané lokaci nabídnout služby svatebního či portrétního fotografa. Nabídnout také můžete editace fotek. Ať už používáte adobe photoshop či jiný editor, upravené fotky jsou stále potřeba.
4.       Produktové a obsahové texty
Pokud vám psaní není cizí, vyzkoušejte tvorbu různorodých textů. Na internetu je velká poptávka po kvalitních pisálcích, takže vám postačí čas, zápal pro danou věc a spolehlivost.
 fotografka ve městě
5.       Lokální práce
Ať už pracujete z Indonésie či Himalájí, využijte dané prostředí pro svůj prospěch. Na horách můžete provozovat své služby buď samostatně, nebo v rámci horského komplexu. Instruktor lyžování je zapotřebí všude. A co teprve teplé podnebí? Vyzkoušet si můžete roli animátora, recepčního, plavčíka či učitele surfingu.