asd asdsa f
Cestování

Egypt nejsou jen pyramidy a resorty

4

Severní Afrika patří mezi ty rozvinutější části světadílu. Leží zde například Maroko, Libye, Alžírsko, Tunisko. Ale nejvýznamnější zemí je Egypt. Ten je turistům znám především jako místo pro poměrně levnou „exotickou“ dovolenou ve sluncem zalitém resortu na pobřeží Středozemního moře. Kromě válení u moře je atraktivní výlet na pyramidy. Ano, to je také pravda, nicméně Egypt nejsou jen starověké monumenty a hotely s bazény. Ne, nabízí toho oku turisty mnohem více.
oáza v poušti
V zemi hraje co do rozlohy prim písek a štěrk. A to v podobě poušti Sahara, která je v celé své rozloze největší pouští světa. V té egyptské části se nachází místo, které je považováno za jedno z nejsušších na světě. Za výlet určitě stojí místní oázy, které překypují životem. Pokuste se vyhledat ty, které ještě nejsou „zmasakrované“ turismem. Většinou sice nejsou vybavené luxusním ubytováním, nicméně ta autenticita místa vás dostane. Místní lidé jsou totiž překvapivě pohostinní a vy tak můžete poznat, jak se v oázách žilo po staletí.
V poušti je oblíbeným dopravním prostředkem čtyřkolka. Vy však, pokud toužíte po pravém prožitku, zvolíte sice méně pohodlnou, zato přírodnější variantu – velbloudí karavanu. Spousta Tuaregů se již neživí převozem surovin přes poušť či okrádání lidí. Naopak, specializují se na výlety do pouště na velbloudech. Jestli je podle klasika pohled na svět nejhezčí z koňského hřbetu, asi nikdy neseděl na velbloudím.
letecký pohled na Egypt
Pokud máte vyprahlé krajiny po krk, vydejte se na plavbu proti proudu Nilu. Vyhněte se přitom prvním desítkám kilometrů od delty, neboť ty patří Káhiře a všudypřítomnému zmatku. Výše jsou menší městečka založená pro místní zemědělce. Překvapí vás, jak bohatý je život podél řeky. Stáda buvolů a dalšího dobytka se pasou na pastvinách, které se střídají s políčky zavlažovanými starobylými kanály vodou z řeky.
Jestliže opravdu toužíte po moři, pak vyzkoušejte spíše pobřeží toho Rudého. Není zde tak masivní cestovní ruch, přesto kvalita služeb nepokulhává, ba naopak. A milovníci potápění si právě tady přijdou na své!