asd asdsa f
Ženy

Nakonec to vypadá, že je všechno úplně jinak!

2

O tom, jak bude vypadat váš život po odchodu do důchodu, rozhodujete už dlouho před tím. Asi o tom ani nevíte. Všechny vaše životní aktivity vás vedou k tomuto bodu. A tak, když den D nastane, všichni máte dvě možnosti. Buď se uzavřít do sebe a čekat, kdy to životní trápení skončí anebo začít prožívat tu nejlepší etapu svého života. Svobodně a konečně podle svých představ a možností.

stáří

Pokud jste si vybrali druhou možnost, blahopřejeme. Období, které máte před sebou lze opravdu prožít naplno a s úsměvem na tváři. Čas, který budete trávit se svými vnoučaty, bude nabitý zážitky, na které jste neměli dostatek času ani u vlastních dětí. Výlety do přírody, návštěvy výstav, divadelních představení či kina, společné aktivity v zahradě, nebo nedalekém hřišti. Zábavné cesty k moři. V zimě do hor či na lyžařský víkend. Uvidíte, jak rychle vám začne ubíhat čas.

prarodiče

Nezapomínejte ani na své své staré přátelé. Čas strávený v jejich společnosti je cenný. Přátelské výlety na kolech po nových cyklotrasách, posezení u dobrého vína, návštěva koncertu vaší oblíbené kapely. To všechno přispěje k optimistickému pohledu na život.

brýle

A pokud vám vybude, při všech aktivitách, čas na vzdělání a budete mít chuť se orientovat v nových oborech, inspirujte se na internetových stránkách www.libr.cz-starnout-neznamena-hloupnout. Možnost studovat Univerzitu třetího věku je pro všechny, kteří se chtějí dovídat nové věci. Podmínkou přijetí je právě dosažení důchodového věku. Vybrat je možno z těchto oborů: filozofického • přírodovědeckého • fyzikálního • matematického • lékařského • právnického a mnoha dalších. Zájemce musí nejdříve projít přijímacím řízením a až poté je přijat. Na konci studia dostane řádný diplom.Devadesátiletý absolvent tu nebývá žádnou výjimkou. Tak proč to nezkusit?