asd asdsa f
Zboží

Pálené střešní tašky

14

Tradiční pálená střešní taška je stále klasikou. Patří totiž mezi nejoblíbenější střešní krytiny ve střední Evropě. Je to dáno díky její vysoké odolnosti, a s tím související i dlouhou životností. Nesmíme však pominout i trvalou krásu těchto střešních tašek. Takto atraktivní zůstává po celé generace. Výhody pálených střešních tašek totiž oceňovali již staří Řekové, Římané a dávno před nimi ještě i Sumerové.
kytka na střeše

Pálená střešní taška poskytuje komfort

Pravá pálená střešní taška má velmi dobré termoregulační vlastnosti.  Nejsou to však zdaleka jediné výhody, které pálené tašky nabízejí. Při rekonstrukcích, anebo novostavbách se velice oceňuje:
§  jednoduchou montáž tašek
§  jejich trvalá krása
§  dlouhá životnost tašek
Pokud se rozhodnete pro střechu z pálených tašek od nějakého renomovaného výrobce, je to nákup pouze jednou za život. Největší český výrobce pálených tašek Tondach poskytuje rozšířenou záruku na své střešní krytiny na dobu třiceti tří let.
Z pálených střešních krytin jsou potom nejoblíbenější:
§  Tmavé odstíny střešních pálených tašek Bobrovka, které mají povrchovou úpravu glazurou Amadeus v černém odstínu.
§  Moderní pálená střešní taška Figaro 11, v provedení engoba hnědá.
Tyto krytiny jsou vhodné jak pro novostavby, tak i rekonstrukce.
střešní tašky

Již staří Sumerové znali střešní tašky

 První dochované záznamy o režných pálených taškách v Evropě se dochovali do doby starověkých Římanů, kteří již tehdy kombinovali bílé fasády svých domů s červenými střechami. Nebyli však prvními, kdo tyto tašky využíval, neboť je převzali od Řeků. A nebyli to však ani obyvatelé Peloponéského poloostrova, kdo jako první ocenil spolehlivost a funkčnost prvních pálených tašek, nýbrž Sumerové.
trojúhelníkové okno
Právě Sumerové byli prvními ve využívání pálené střešní krytiny, a to již před pěti tisíci lety. Přešli chytře z lehké střešní krytiny na mnohem těžší pálené tašky. Díky páleným střešním taškám se předchází nejen požárům, ale v horkých dnech v domech udržují tepelný komfort.